תחומי פעילות

בעידן בו קצב השינויים הולך ומואץ, המשמעות של אי קבלת החלטות היא נסיגה לאחור
תכנון מכירות ותפעול S&OP

 

“S&OP is a decision making process to balance demand and supply, to coordinate financial and operation plans and align Strategic plans to operation management”

 

אל אף שתהליך זה מוכר כאחד מתהליכי הניהול האסטרטגיים החשובים ביותר, עדיין ארגונים מתקשים להגדיר את הדרך הנכונה ביותר ליישום תהליכי S&OP באופן שימצה את התועלות האדירות שמצופות מממנו. 

תחזית וניהול ביקושים

 

"חיזוי זה דבר קשה, במיוחד כשמדובר על העתיד" - נילס בוהר

 

אמנם הציטוט הנ"ל משקף נאמנה את המאמץ הסיזיפי של יצירת תחזיות, זה עדיין אחד מהתהליכים החשובים ביותר בארגון ככלל ובשרשרת האספקה בפרט. 

השילוב בין היסטוריית מכירות, שימוש במודלים סטטיסטיים, ידע אנושי שמגיע מתהליכי עבודה והיכולת לחוש ולהשפיע על הביקוש, כל אלה הופכים ליתרון תחרותי בחברות שמצליחות לבצע זאת באופן מהיר ויעיל.

ניהול מלאי

 

במאזן הכספי מלאי הוא "נכס" אבל פעמים רבות הוא הופך להיות ל "התחייבות" ולנטל על מערך התפעול. אז מה הוא באמת?

ארגונים רבים מנהלים מלאי אך מעטים מגדירים ומנהלים מדיניות מלאי שמתבססת על פילוח אסטרטגי של המוצרים ועל אסטרטגיה ברורה של שרשרת אספקה. 

כשמדובר במלאי, מידה אחת לא מתאימה לכולם.

טכנולוגיה

 

החלפת מלאי במידע. מערכות מידע מאפשרות לארגונים להשיג תועלות אדירות כל עוד המיקוד נשאר במה שחשוב באמת: תהליכים עסקיים ומבנה ארגוני מתאים.

הסמכות APICS

הסמכת מנהלי שרשרת אספקה, מתכנני ייצור, מנהלי מלאי ומתכנני ביקושים בהסמכות המוכרות ביותר בעולם של APICS:

CSCP - Certified Supply Chain Professional

CPIM - Certified in Production & Inventory Management

 

סנדאות מנהלים

אנו מאפשרים למנהלים לחוות את הכוח של בניית חזון משותף ובניית תהליכים משותפים בין הפונקציות השונות בארגון: מכירות, כספים, תפעול, רכש ושרשרת אספקה.

שימוש בפלטפורמה החדשנית בעולם מאפשר למשתתפי הסדנא לקבל החלטות אסטרטגיות ולבחון באופן מייד את המשמעויות הפיננסיות של החלטות אלו באופק של חצי שנה.

© 2015 by Practical Consulting

FOLLOW US:

  • LinkedIn Social Icon